GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 9501213
*
nr 950 1213
Tomas Anagrius
(f. 1939), Sverige
Tomas Anagrius (f. 1939), fat, stengods, Sverige 1990-tal, glasyr i brunt, ljus- och mörkgrönt, geometrisk dekor, signerad Anagrius, diameter: 37 cm
Tomas Anagrius, svensk målare född 1939.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 mars 2015
kl 20:52:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/3 18:28:54
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat geometrisk dekor glasyr i brunt keramik ljus- och mörkgrönt stengods svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sverige 1990-tal tomas anagrius
-
2036 Fat
+ VAS, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karnev..//
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 19:41
-
7006 Fat
Arabia, Hilkka-Liisa Ahola (f. 1920), Dia 31 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:32
-
7046 Karotter / fat
6 delar, Vardag + Taffel, Gustavsberg & Rörstrand
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:36
-
2024 Matservisdelar
6 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gusta..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 19:53
-
7042 Samekniv
+ ljusstake + fat, 3 delar, Ssamearbete, horn / te..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:07
-
1034 Skålfat
Ã…ke Holm (1900-1980), Sverige. Signerad. Stengods,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:17
*
Tomas Anagrius
Tomas Anagrius, svensk målare född 1939.
nr 950 1213
Tomas Anagrius
(f. 1939), Sverige
Tomas Anagrius (f. 1939), fat, stengods, Sverige 1990-tal, glasyr i brunt, ljus- och mörkgrönt, geometrisk dekor, signerad Anagrius, diameter: 37 cm
Tomas Anagrius, svensk målare född 1939.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 mars 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/3 18:28:54 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat geometrisk dekor glasyr i brunt keramik ljus- och mörkgrönt stengods svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sverige 1990-tal tomas anagrius
-
2036 Fat
+ VAS, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karnev..//
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 19:41 -
7006 Fat
Arabia, Hilkka-Liisa Ahola (f. 1920), Dia 31 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:32 -
7046 Karotter / fat
6 delar, Vardag + Taffel, Gustavsberg & Rörstrand
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:36
-
2024 Matservisdelar
6 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gusta..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 19:53 -
7042 Samekniv
+ ljusstake + fat, 3 delar, Ssamearbete, horn / te..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:07 -
1034 Skålfat
Ã…ke Holm (1900-1980), Sverige. Signerad. Stengods,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:17